28 września, po długiej przerwie, nasze przedszkole odwiedził pan Witek wraz z panią Małgosią i gościem specjalnym - panem kontrabasistą.
22 września dzieci z grupy III udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie. Jest to jedna z największych zagród edukacyjnych w Polsce.
Dnia 21.09.2022 r. przedszkolaki z grupy IV wybrały się do Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim.
Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego, aż po starszaka
wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
.
"Dzieci uczą rodziców" to program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W naszym przedszkolu realizowany był w grupie II.

Ostatnia w tym roku szkolnym audycja pana Witka rozpoczęła się od naśladowania głosów ptaków na podstawie wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Był to dobry wstęp do pokazu i nauki beatboxu w wykonaniu pana Maćka. Następnie dzieci zastanawiały się, czym właściwie jest echo i na czym polega to zjawisko. Podczas koncertu przedszkolaki poznały flet EWI – nowoczesny elektroniczny instrument dęty. Był nawet taniec przy muzyce irlandzkiej granej na EWI, a także pląsy przy nowych przebojach. Dzieci poznały także urządzenie o nazwie looper, służące do zapętlania dźwięków i umożliwiające soliście zagranie akompaniamentu, do którego może następnie grać i śpiewać. Na koniec pan Maciek zaprezentował beatbox z wykorzystaniem fletu drewnianego.

W dniu 8 czerwca przedszkolaki z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Orientarium i Zoo w Łodzi.
07.06.2022 r. dzieci z gr. II  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Dwa Stawy" w Sulejowie.

Dnia 3 czerwca 2022 roku przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w pikniku organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z ZSP 1 i ZSP 2. Dzięki uprzejmości Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim impreza odbyła się na dziedzińcu dawnego Zamku Królewskiego.

Środa 08 maja 2024

Heladiusz, Dezyderia, Amat, Michał, Stanisław, Ida, Achacjusz, Achacy