17 listopada grupa IV wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach o rodzinie. Słuchały tekstów literackich związanych z tym tematem, rozwiązywały zagadki, rebusy itp.
27-11-2022

BohaterON

W naszym przedszkolu dzieci z grupy IV uczestniczyły w projekcie BohaterOn. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości najmłodszych na temat Powstania Warszawskiego.
16 listopada dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć występ aktorów z Teatru Lalki "WidziMiSię" z Łodzi pt. "Trzy świnki". Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zachwycone występem artystów, grą kukiełek, ciekawą muzyką i piosenkami.
16 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej pana Witka pt. "Spróbuj zagrać z nami". Przedszkolaki poznały budowę skrzypiec oraz próbowały samodzielnie grać na tym instrumencie. Tańczyły do muzyki z Dzikego Zachodu, a także "Ram sam sam" przy akompaniamencie skrzypiec. Uśmiechom i brawom nie było końca.
9 listopada 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 19 odbyła się V edycja festiwalu ,,Jesień w wierszu i piosence ". Nasze przedszkole reprezenowały Lena i Ala z grupy IV.
Dnia 15.11.2022 roku grupa III udała się na wycieczkę do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (w skrócie SOWA). Miejsce to znajduje się w Mediatece. Jest to małe centrum nauki, w którym można rozwijać swoją wyobraźnię, eksperymentować i świetnie się przy tym bawić.  Przedszkolaki eksperymentowały przy 20 eksponatach związanych z różnymi dziedzinami nauki. Wśród nich były m.in.: lustrzane odbicia, dopasowywanie kolorów, armata powietrzna, camera lucida i wiele innych. Zabawa była znakomita i wszyscy wrócili zadowoleni, ale z lekkim niedosytem. Dzieci mówiły, że chętnie wrócą do Strefy z rodzicami. Jest to możliwe od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00.
Data 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych, które zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. W tym dniu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie patriotyczne podopiecznych od najmłodszych lat oraz wpajamy im szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dzieci ze wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach ruchowych na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.

7 listopada przedszkolaki gościły policjantów - dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
Nasze przedszkolaki po raz kolejny przyłączyły się do akcji "Szkoła pamięta".

Środa 08 maja 2024

Heladiusz, Dezyderia, Amat, Michał, Stanisław, Ida, Achacjusz, Achacy