"Babciu, Dziadku, to dzisiaj Wam powiem, że kocham Was bardzo, wspaniali Dziadkowie. Jesteście najlepsi, cudowni, kochani i nie ma przesady w tym ani, ani".
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych na hali OSiR.
W dniu 2 lutego dzieci z grupy IV wybrały się do Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Tryb. Miniphänomenta to wyjątkowa wystawa do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania przez dzieci, poświęcona zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnieniem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy. Na wystawie tej nie ma instrukcji, każde zadanie jest wykonywane samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i żywiołowo podchodziły do każdego zadania.
W środę 1 lutego przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej audycji muzycznej pt. "Bawmy się!", podczas której zapoznały się z budową i dźwiękami wydawanymi przez gitarę elektryczną. Jak przystało na karnawał - było głośno i energetycznie, ponieważ gitarzysta zagrał rock and rolla, muzykę country, rocka, a nawet metal. Dla równowagi pojawił się też blues. Koncert podobał się zarówno dzieciom, jak i paniom, a nogi same rwały się, o ile nie do tańca, to do przytupywania.
25-02-2023

Wizyta harcerzy

W piątek 27 stycznia nasze przedszkole odwiedzili harcerz i harcerki z ZHP, aby wspólnie pośpiewać oraz zachęcić dzieci do pląsów i  zabaw. Mili goście wprowadzili naszych podopiecznych w radosny nastrój i pokazali cząstkę swojego harcerskiego świata.
Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 10 stycznia 2023 r. i przebiegała w dwóch turach. Najpierw bawiły się dzieci z grupy I i II, a następnie grupa III i IV. Kolorowe balony, serpentyny i papierowe girlandy wprowadzały dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy.  Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytmach disco i latino, ale tańczyły również tango, walczyka, twista oraz chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez wesołego klauna. Kolorowe pociągi, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt się nie nudził i nie narzekał, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Były wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, biedronki, kotki, ninja, policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, Spider-Mani, Czarne Pantery, Avengersi - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci... Po balu dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodkościami, a wcześniej pozowały do pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a tegoroczny karnawał na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
12 stycznia br. przedszkolaki z grupy II, III i IV udały się do MOK-u na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieciom bardzo podobały się piosenki i tańce, ale największe wrażenie zrobiły na nich przepiękne efekty świetlne. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy tytułowej bohaterki i żywo reagowały na humorystyczne scenki. Wszyscy wyszli z przedstawienia uśmiechnięci i zadowoleni.
„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Karnawał to wspaniały, lubiany przez wszystkich czas przepełniony muzyką i wesołą zabawą, którego ważnym elementem są bale przebierańców. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci bardzo lubią tego typu atrakcje, ponieważ dostarczają im wiele przeżyć i radości.
Zajęcia otwarte dla  rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią. Dzieci bardzo lubią prezentować swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami.

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr