17-04-2023

Mobilne planetarium

07.03.2023 r. przedszkolaki miały okazję podróżować w kosmosie nie odrywając się od Ziemi. Panowie z Planetarium Mobilnego "Halo wiedza" w przystępny sposób przybliżyli dzieciom podstawowe wiadomości o planetach i innych obiektach Układu Słonecznego. Potem uczestnicy zajęć weszli do wielkiego niebieskiego namiotu, gdzie wraz z sympatycznymi bohaterami filmu edukacyjnego - niedźwiedziem polarnym i pingwinem, polecieli w kosmos pełen fascynujących tajemnic. Podczas kosmicznej podróży, zdobywając wiedzę o gwiazdach i planetach, dzieci ćwiczyły przy okazji małą motorykę, dzielenie słów na sylaby i utrwalały nowe wiadomości poprzez powtarzanie.
Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej, prowadzonych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uroczysta gala w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zakończyła Plebiscyt Edukacyjny "Nauczyciel roku 2022". W poniedziałek 27 lutego poznaliśmy laureatów tego Plebiscytu, którzy zostali uhonorowani nagrodami i statuetkami. To wyjątkowi nauczyciele i pedagodzy w województwie łódzkim, wyróżnieni przez dzieci i ich rodziców. W kategorii Nauczyciel Przedszkola I miejsce w Piotrkowie Trybunalskim oraz V w województwie łódzkim zajęła nauczycielka z naszego przedszkola - Katarzyna Mianowska. Dla pani Kasi to niesamowity zaszczyt i ogromne wzruszenie, a dla nas - jej współpracowników - wielka duma i radość. Życzymy naszej koleżance owocnej pracy i dalszych sukcesów zawodowych!
"Na scenie Ósemki" to konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, w którym nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci z grupy IV. Iza recytowała wiersz Marii Konopnickiej pt. "Pranie", natomiast Mateusz zadeklamował wiersz pt. " Tam, w moim kraju, w dalekiej stronie" tej samej autorki. W nagrodę dzieci otrzymały upominki. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów.
Dnia 23 lutego dzieci z grupy IV wystąpiły przed publicznością z Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Wojska Polskiego. Zaprezentowały swe umiejętności w przedstawieniu słowno-muzyczno-tanecznym z okazji Dnia Babci i Dziadka, sprawiając tym samym niesamowitą radość przybyłym gościom.

22 lutego 2023 r. przedszkolaki wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. „Dorotka” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ,,ALERT” z Wrocławia. Spektakl ten to piękna opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale także okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Przedstawienie - pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią przypadło dzieciom do gustu. Podobała im się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści o konieczności dbania o środowisko, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Spektakl ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych widzów.
W środę 22.02.2023 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej pt. "W różnych rytmach".  Muzycy zaprezentowali przedszkolakom nowy instrument - perkusję elektroniczną. Po wysłuchaniu kilku utworów zagranych na tym instrumencie, dzieci miały możliwość samodzielnie na nim zagrać. Podczas audycji nie brakowało również wspólnego śpiewania oraz zabaw muzycznych.
23-03-2023

Ostatki

W ostatni dzień karnawału przedszkolaki z grupy III przebrane za różne postacie odwiedzilły swoje koleżanki i kolegów z innych grup. Przebierańcy wszędzie wzbudzali zaciekawienie, robili sobie zdjęcia i obdarzani byli ostatkowymi smakołykami. Dziękujemy za miłe spotkania!
Przedszkolaki z grupy IV przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, któremu patronuje Główny Inspektor Sanitarny oraz Ministerstwo Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Dnia 14 lutego dzieci z grupy IV zorganizowały wraz z rodzicami Dzień Babci i Dziadka. Dzieci pięknie wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Przedstawienie artystyczno-muzyczne wywołało dużo radości i wzruszeń. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły z pomponami oraz kapeluszami. Również babcie mialy okazje zatańczyć z pomponami, a dziadziusiowie na krzeselkach z kapeluszami. Na koniec dzieciaki wręczyły laurki i złożyły życzenia oraz zaprosiły wszystkie babcie i dziadków na wspólnie z rodzicami przygotowany poczęstunek.

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr