W dniu 26 maja 2023 r. grupa "Krasnale" wybrała się na wycieczkę do kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska. Była to wycieczka o charakterze integracyjnym, ponieważ każdemu dziecku towarzyszył rodzic lub inny opiekun, a niektórym również rodzeństwo.

Dnia 25 maja starszaki zaprosiły swoich rodziców i rodzeństwo na występ z okazji Dnia Rodziny, podczas którego zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Następnie wszyscy wspólnie robili pyszne pizze dobierając składniki według własnych upodobań. Na koniec odbyła się degustacja.
Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyło się 24 maja. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Motylki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Był to dla nich bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką. Dla maluszków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Podczas majowej audycji muzycznej pan Witek i pan Bogdan zaprezentowali dzieciom piosenki żeglarskie, czyli szanty. Przedszkolaki usłyszały harmonijkę ustną, gitarę szantową oraz gwiazdek bosmański.
W dniu 18 maja przedszkolaki z grupy II, III i IV obejrzały w MOK-u  spektakl pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował". Była to zabawna opowieść, którą przedstawił Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Aktorzy przedstawienia wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na wycieczkę do Rzaholeckiego Lasu, aby odnaleźć zaginionego Cypiska. Dzieciom bardzo podobały się barwne kostiumy i piękna scenografia oraz efekty świetlne i śpiewane przez aktorów piosenki. Jednak największe emocje wzbudziło pojawienie się na scenie postaci wielkiej pajęczycy.
29-06-2023

Życzenia wakacyjne

.
Nasze przedszkole dyżuruje od 01.07. do 31.07.2023 r.
Nikola i Maja z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w konkursie "W zgodzie z przyrodą", który został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Tryb. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Piękno naszych lasów". Za udział w konkursie dziewczynki zdobyły dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
Victoria z grupy III reprezentowała nasze przedszkole w tegorocznej edycji konkursu "Bezpieczny przedszkolak", który został zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 15 w Piotrkowie Tryb. W nagrodę Victoria otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe, a także zdobyła upominek dla całej grupy w postaci gry edukacyjnej. Serdecznie gratulujemy!
Nasze przedszkole wzięło udział w XXX edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna wersja konkursu przebiegała pod hasłem "Niebo Kopernika". Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie tematyki nauk przyrodniczych, astronomii oraz rozwijanie umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych. Była to również dobra okazja na przedstawienia postaci naszego astronoma, Mikołaja Kopernika. Dzięki temu dzieci miały możliwość ukazania własnych wyobrażeń dotyczących wielkiego astronoma i jego odkryć.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr