W dniu 03.04.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty mydlarskie, w których uczestniczyły dzieci z grupy III i IV.
Dnia 24 marca dzieci z grupy III i IV udały się do szkoły muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Głównymi bohaterami zajęć dydaktyczno-muzycznych pt. "Wiosna wita nas muzyką" były instrumenty dęte: flet poprzeczny, klarnet i trąbka. Dzieci poznały ich budowę oraz piękne brzmienie w różnych melodiach i wspólnie śpiewanych piosenkach. Nie zabrakło również zabawy muzycznej "O żabkach" czy wspólnie śpiewanych piosenek o wiośnie. Dzieci z radością i dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tym spotkaniu.
22 marca w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Muzyczne przedwiośnie".
09-05-2023

Bal Pani Wiosny

W dniu 21 marca w naszym przedszkolu odbył się Bal Pani Wiosny. Z tej okazji dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do rozpoczynającej się pory roku i wzięły udział w zabawach i tańcach. Było bardzo wesoło. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły w przepięknie udekorowanej sali.
Dzieci z grupy III zdobyły wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 20 "Na najpiękniejszą Eko - Marzannę". Serdecznie gratulujemy!
W grupie III niedawno zmieniła się wychowawczyni. Panią Izę, która odeszła na zasłużoną emeryturę, zastąpiła pani Viola. W ramach pożegnania z grupą pani Iza zaprosiła dzieci wraz z opiekunkami do kina na film animowany pt. "Wróżka Zębuszka". Przedszkolaki były podekscytowane wycieczką, a film bardzo im się podobał. Wreszcie dowiedziały się jak to jest, że zęby spod poduszek znikają, a na ich miejscu pojawiają się drobne upominki.
Dziękujemy pani Izie za tak miłe pożegnanie i liczymy na częste odwiedziny w przedszkolu.
Dnia 7 marca dzieci z grupy IV pojechały do Domu Seniora przy ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Tryb. na zaproszenie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów "Przyjaźń". Dzieci wystąpiły przed publicznością i Prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztofem Chojniakiem, z okazji Dnia Kobiet. Piękny występ dzieci, recytowane przez nich wiersze, tematyczne piosenki i tańce spotkały się z wielkim zachwytem publiczności.
17-04-2023

Mobilne planetarium

07.03.2023 r. przedszkolaki miały okazję podróżować w kosmosie nie odrywając się od Ziemi. Panowie z Planetarium Mobilnego "Halo wiedza" w przystępny sposób przybliżyli dzieciom podstawowe wiadomości o planetach i innych obiektach Układu Słonecznego. Potem uczestnicy zajęć weszli do wielkiego niebieskiego namiotu, gdzie wraz z sympatycznymi bohaterami filmu edukacyjnego - niedźwiedziem polarnym i pingwinem, polecieli w kosmos pełen fascynujących tajemnic. Podczas kosmicznej podróży, zdobywając wiedzę o gwiazdach i planetach, dzieci ćwiczyły przy okazji małą motorykę, dzielenie słów na sylaby i utrwalały nowe wiadomości poprzez powtarzanie.
Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w zajęciach o tematyce ekologicznej, prowadzonych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uroczysta gala w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zakończyła Plebiscyt Edukacyjny "Nauczyciel roku 2022". W poniedziałek 27 lutego poznaliśmy laureatów tego Plebiscytu, którzy zostali uhonorowani nagrodami i statuetkami. To wyjątkowi nauczyciele i pedagodzy w województwie łódzkim, wyróżnieni przez dzieci i ich rodziców. W kategorii Nauczyciel Przedszkola I miejsce w Piotrkowie Trybunalskim oraz V w województwie łódzkim zajęła nauczycielka z naszego przedszkola - Katarzyna Mianowska. Dla pani Kasi to niesamowity zaszczyt i ogromne wzruszenie, a dla nas - jej współpracowników - wielka duma i radość. Życzymy naszej koleżance owocnej pracy i dalszych sukcesów zawodowych!

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy