Nasze przedszkole włączyło się do akcji zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w piotrkowskim schronisku. Przekazaliśmy karmę suchą i mokrą, którą przyniosły dzieci, rodzice oraz pracownicy naszej placówki. Dzięki tego typu akcjom uczymy najmłodszych wrażliwości, empatii i odpowiedzialności za los bezdomnych zwierząt.
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym przedsięwzięciu i za dobre serca.
We wtorek 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, radosny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Wspólnie czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. W naszym przedszkolu dzieci i ciocie również łączą bliskie, serdeczne relacje, dlatego chcemy razem świętować podobnie jak w rodzinie. W tym roku dzieci najpierw obejrzały Jasełka w wykonaniu starszaków, a następnie każda grupa w swojej sali miała spotkanie opłatkowe oraz świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Przedszkolaki zajadały tradycyjny barszczyk, rybkę i pierogi, a na deser świąteczne ciasta, pierniki i owoce. Spędziliśmy razem miłe chwile w sympatycznej atmosferze.
Dnia 16 grudnia dzieci z III i IV grupy udały się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim na kolejny koncert. Przedszkolaki śpiewały kolędy przy akompaniamencie instrumentów strunowych: kontrabasu, wiolonczeli i skrzypiec. Miały także okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych.
W zimowe popołudnie 15 grudnia dzieci z grupy III przygotowały dla swoich najbliższych występ świąteczny. Były wiersze, piosenka, taniec, nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Po występie wszyscy przystąpili do dekorowania pierniczków, które dzieci wraz z paniami upiekły jeszcze w listopadzie. Pięknie ozdobione pierniczki smakowały wybornie.
Podczas grudniowego koncertu pana Witka dzieci bawiły się przy muzyce meksykańskiej.
Dzieci z grupy 1 wraz ze swoimi paniami zaprosiły rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe, celem których było wykonanie świątecznych stroików, rozwijanie kreatywności, jak i wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku i miłości.
Warsztaty były radosnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również ich mam i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było zakupić przepiękne dekoracje świąteczne: choinki, bombki, stroiki, skrzaty oraz przepyszne pierniczki. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na rzecz naszych przedszkolaków.

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do III edycji Projektu # Łódzkie gra w szachy.
Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Wojewódzkiego Projektu " Łódzkie dwujęzyczne".

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol