Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 10 stycznia 2023 r. i przebiegała w dwóch turach. Najpierw bawiły się dzieci z grupy I i II, a następnie grupa III i IV. Kolorowe balony, serpentyny i papierowe girlandy wprowadzały dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy.  Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytmach disco i latino, ale tańczyły również tango, walczyka, twista oraz chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez wesołego klauna. Kolorowe pociągi, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt się nie nudził i nie narzekał, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Były wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, biedronki, kotki, ninja, policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, Spider-Mani, Czarne Pantery, Avengersi - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci... Po balu dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodkościami, a wcześniej pozowały do pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a tegoroczny karnawał na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
12 stycznia br. przedszkolaki z grupy II, III i IV udały się do MOK-u na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieciom bardzo podobały się piosenki i tańce, ale największe wrażenie zrobiły na nich przepiękne efekty świetlne. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy tytułowej bohaterki i żywo reagowały na humorystyczne scenki. Wszyscy wyszli z przedstawienia uśmiechnięci i zadowoleni.
Karnawał to wspaniały, lubiany przez wszystkich czas przepełniony muzyką i wesołą zabawą, którego ważnym elementem są bale przebierańców. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci bardzo lubią tego typu atrakcje, ponieważ dostarczają im wiele przeżyć i radości.
Zajęcia otwarte dla  rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której mają oni okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią. Dzieci bardzo lubią prezentować swoją wiedzę i umiejętności przed rodzicami.
Nasze przedszkole włączyło się do akcji zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w piotrkowskim schronisku. Przekazaliśmy karmę suchą i mokrą, którą przyniosły dzieci, rodzice oraz pracownicy naszej placówki. Dzięki tego typu akcjom uczymy najmłodszych wrażliwości, empatii i odpowiedzialności za los bezdomnych zwierząt.
Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym przedsięwzięciu i za dobre serca.
We wtorek 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, radosny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Wspólnie czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. W naszym przedszkolu dzieci i ciocie również łączą bliskie, serdeczne relacje, dlatego chcemy razem świętować podobnie jak w rodzinie. W tym roku dzieci najpierw obejrzały Jasełka w wykonaniu starszaków, a następnie każda grupa w swojej sali miała spotkanie opłatkowe oraz świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Przedszkolaki zajadały tradycyjny barszczyk, rybkę i pierogi, a na deser świąteczne ciasta, pierniki i owoce. Spędziliśmy razem miłe chwile w sympatycznej atmosferze.
Dnia 16 grudnia dzieci z III i IV grupy udały się do Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim na kolejny koncert. Przedszkolaki śpiewały kolędy przy akompaniamencie instrumentów strunowych: kontrabasu, wiolonczeli i skrzypiec. Miały także okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych.
W zimowe popołudnie 15 grudnia dzieci z grupy III przygotowały dla swoich najbliższych występ świąteczny. Były wiersze, piosenka, taniec, nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Po występie wszyscy przystąpili do dekorowania pierniczków, które dzieci wraz z paniami upiekły jeszcze w listopadzie. Pięknie ozdobione pierniczki smakowały wybornie.
Podczas grudniowego koncertu pana Witka dzieci bawiły się przy muzyce meksykańskiej.