24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Ten dzień spędziliśmy w towarzystwie misiów-maskotek przyniesionych przez dzieci z domu. Poznaliśmy także historię powstania pluszowego misia.

Ola z grupy III reprezentowała nasze przedszkole na festiwalu "Jesień w wierszu i piosence", który odbył się 08.11.2023 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 19. Ola zaśpiewała piosenkę pt. "Co przyniesie jesień?".
Gabrysia i Marcel z grupy IV reprezentowali nasze przedszkole w VI edycji konkursu patriotycznego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 5. W duecie zaśpiewali piosenkę pt. "Co to za dzień?". Występ naszych przedszkolaków bardzo spodobał się jury i udało im się zdobyć nagrodę specjalną dla naszej placówki - pięknie ilustrowaną książkę Jana Brzechwy pt. "Bajki samograjki".  Ponadto, podobnie jak wszyscy uczestnicy konkursu, dzieci otrzymały upominki, a po wręczeniu nagród zostały zaproszone na pyszny poczęstunek.
13 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w zajęciach ruchowych z elementami patriotycznymi w hali sportowej.
11 listopada 1918 to data, którą dobrze zna każdy Polak. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu co roku obchodzimy Święto Niepodległości.
6 listopada dzieci z grupy II, III i IV wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Kopciuszek" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Aktorzy zabrali wszystkich widzów w niezwykłą przygodę do baśniowej krainy, w której wszystko może się zdarzyć. Najważniejszym przesłaniem spektaklu było to, że warto mieć marzenia i że to miłość odmienia zły los. Ekspresyjna gra aktorów, piękna scenografia, gra świateł, muzyka i taniec sprawiły, że przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

"Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Październikowy koncert rozpoczął się zaśpiewaniem wraz z panem Witkiem piosenki powitalnej pt. "Ribidibi", a następnie dzieciom został przedstawiony gość z gorącej wyspy Kuby - pan Angel. Zatańczył on dwa tańce latynoskie: mambo i salsę. Przedszkolaki również ruszyły w tany, naśladując ruchy tancerza. To była bardzo aktywna audycja, która przypadła do gustu zarówno dzieciom, jak i paniom.
24 października w naszym przedszkolu zagościła Pani Jesień, która zaprosiła dzieci ze wszystkich grup do muzycznych zabaw. Przedszkolaki w pięknych jesiennych strojach grały na instrumentach, tańczyły przy piosenkach o tematyce jesiennej, bawiły się z chustą animacyjną i bańkami mydlanymi.

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn