22 stycznia nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej audycji muzycznej pt. "Karnawał, karnawał". Tym razem pan Witek przyjechał w towarzystwie dwojga wokalistów, którzy zaśpiewali znane piosenki z różnych bajek. Dzieci miały za zadanie podać tytuł bajki, z której pochodził utwór.
21 stycznia w grupie II odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W dniu 18 stycznia 2019 r. do naszego przedszkola przyjechał pan leśnik Maciej Sobański z Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
W poniedziałek 14 stycznia w Przedszkolu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Tryb. odbył się IV konkurs kolęd i pastorałek pt. "Zaśpiewajmy Jezusowi". Nasze przedszkole reprezentowali Pola, Iga, Hania i Bartosz z gr. III.
Już po raz dziewiętnasty Towarzystwo Nasz Dom  zorganizowało akcję Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

10.01.2019 r. przedszkolaki z gr. IV odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas tej wizyty mieszkańcy DPS mieli okazję obejrzeć przygotowane przez dzieci jasełka.
Każdy występ przedszkolaków to ogromne przeżycie dla nich samych, jak również dla ich najbliższych. Jasełka w wykonaniu naszych podopiecznych dostarczają zawsze szczególnych wrażeń.
Przedszkolaki z grupy III wraz ze swoimi bliskimi przygotowali drobne upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Na tydzień przed świętami dzieci odwiedziły seniorów z placówki przy ul. Żwirki i wręczyły im kartki świąteczne, złożyły życzenia oraz zaśpiewały kolędy.
W czwartek 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie przy choince. Dzieci z grupy III przygotowały dla swoich rodzin występ, podczas którego zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce świątecznej, a także wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zaśpiewały kolędy.

Przedszkolaki z grupy II, I i V z niecierpliwością czekały na Mikołaja. W końcu się pojawił i wręczył dzieciom prezenty.

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr