24 maja 2018 r. w godzinach przedpołudniowych odbył się konkurs matematyczny w naszym przedszkolu. Prowadziły go wychowawczynie grupy III, a uczestniczyły w nim przedszkolaki ze wszystkich grup.
22 maja po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili artyści Filharmonii Łódzkiej. Dzieci uczestniczyły w przedostatnim w tym sezonie koncercie zatytułowanym "Spróbuj razem z nami".
21 maja 2018 r. Małgosia i Paweł z grupy IV reprezentowali nasze przedszkole w XVII edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego "W zgodzie z przyrodą". Tegorocznym hasłem przewodnim byli "Skrzydlaci przyjaciele" i wszystkie konkurencje były związane z ptakami. Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim, a udział w nim wzięło 13 dwuosobowych drużyn z przedszkoli z terenu miasta.
18-05-2018

Kino sferyczne

W piątkowe przedpołudnie 18 maja w naszym przedszkolu gościło objazdowe kino sferyczne.
17-05-2018

Bajkowa Parada 2018

Dzieci z grupy IV wzięły udział w XV edycji Bajkowej Parady - Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych, który co roku odbywa się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Tryb. Tegoroczna edycja była poświęcona wieczorynkom z lat 70-, 80- i 90-tych, a jej temat przewodni brzmiał: "Przypomnijmy przyjacielu wieczorynki sprzed lat wielu".
Dnia 15 maja 2018 roku grupa III wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Kołacinka. Celem podróży był znajdujący się tam Dinopark.
10 maja 2018 r. Hania i Tomek z grupy III reprezentowali nasze przedszkole w konkursie "Bezpieczny Przedszkolak" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 15. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i doskonale poradziły sobie z zadaniami. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrody. Serdecznie gratulujemy!
14 przedszkoli z miasta i powiatu wzięło udział w XV Przeglądzie Twórczości Przedszkolaków "Fantazja", który jak co roku odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Nasze przedszkole reprezentowała grupa III.
W kwietniu 2018 roku nasze przedszkole znów odwiedzili artyści Filharmonii Łódzkiej. Dzieci uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu comiesięcznych spotkań pt. "Co tak pięknie gra?".
Na zajęciach z języka angielskiego zawsze jest ciekawie i wesoło. Pani Justyna dba o urozmaicanie swoich zajęć, które są bardzo lubiane przez nasze maluszki. Zawsze jest dużo śpiewu i ruchu, czyli tego, co dzieci uwielbiają robić. Na każdych zajęciach wprowadzane są nowe słówka i utrwalane są te, które dzieci poznały wcześniej. Wszystko to w formie zabawy, dzięki czemu maluchy łatwiej przyswajają angielskie słownictwo.
W pewien słoneczny, wiosenny poranek pani Justyna przyniosła dużą kostkę do gry, która zamiast oczek miała okienka. W te okienka wsunięte były kartoniki przedstawiające kolorowe owoce. Dzieci kolejno rzucały kostką i ich zadaniem było podanie po angielsku nazwy koloru wylosowanego owocu.  W ten sposób najmłodsze przedszkolaki uczyły się nazw kolorów po angielsku.
Trzeba przyznać, że niektóre maluszki doskonale zapamiętują angielskie słówka i pani Justyna często je chwali, mówiąc z podziwem: "Very good!".

Sobota 11 maja 2024

Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek, Mamert, Lutogniew, Ignacy, Zuzanna, Tadea, Tadeusz