Dnia 9.01.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne dla naszych wychowanków. Oferowały one atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej, która rozbudziła wyobraźnię i pozwoliła rozwinąć zdolności plastyczne. Uczestnicy warsztatów poznali proces powstawania odlewów gipsowych.
21-12-2017

Jasełka

5- i 6-latki z grupy III i IV w czwartkowe popołudnie 21.12.2017 roku swoimi występami jasełkowymi w prowadziły wszystkich widzów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem swoich pań przygotowały przedstawienia opowiadające historię o narodzinach Jezusa.
W grudniowe popołudnie 12.12.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili artyści Filharmonii Łódzkiej - pan Witek i pan Rafael. Audycja nosiła zimowy tytuł "Pada śnieg", ale meksykańska muzyka przywodziła raczej na myśl gorący klimat, słońce, radość i miłość.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Tradycyjne ozdoby choinkowe". Odbyły się one 12 grudnia w ramach edukacji regionalnej "Tradycje piotrkowskie". Na warsztatach nie zabrakło naszych starszaków.
08.12.2017 r. przedszkolaki z grupy III i IV wybrały się na świąteczny koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej zatytułowany "Pierwsza gwiazdka". Dzieci usłyszały kilka pięknych, nastrojowych kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Miały też okazję poznać bliżej niektóre instrumenty, tj.: skrzypce, kontrabas i fortepian. Na koniec całe audytorium zaśpiewało wspólnie kolędę, a następnie wszyscy po kolei podchodzili do sceny, gdzie można było przyjrzeć się z bliska, a nawet dotknąć instrumentów smyczkowych, biorących udział w koncercie. Przedszkolaki dostały także drobne słodkie upominki.
7.12.2017 r. przedszkolaki z gr. IV wzięły udział w festynie sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, który odbył się na hali "Relax". Celem imprezy było wychowywanie poprzez sport i rekreację ruchową, promocja zdrowego stylu życia oraz popularyzacja gier i zabaw.

Do 6 grudnia w Galerii "Cafe" przy Centrum idei "Ku Demokracji" można było obejrzeć prace przedszkolaków wykonane w ramach projektu "Piotrków Trybunalski - Moje Miasto". Ostatniego dnia wystawy odbył się uroczysty finisaż podsumowujący akcję, która trwała od wiosny.
6 grudnia mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców przedszkolaków z grupy II. Z okazji Mikołajek przygotowali oni dzieciom muzyczno-teatralną niespodziankę w postaci przedstawienia na podstawie znanego wszystkim utworu Juliana Tuwima pt. "Rzepka".
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco przyjęty przez dzieci, które powitały go piosenkami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.
W Centrum idei "Ku Demokracji" przy ul. Rycerskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim do 6 grudnia można obejrzeć wystawę prac plastycznych dzieci z Przedszkoli Samorządowych. Wystawa nosi tytuł "Piotrków - moje miasto" i jest zorganizowana z okazji 800-lecia naszego miasta. Wśród prac są również te wykonane przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 14.

Sobota 11 maja 2024

Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek, Mamert, Lutogniew, Ignacy, Zuzanna, Tadea, Tadeusz