19-10-2017

Dzień Nauczyciela

14 października to Święto Edukacji Narodowej. W tym roku była to sobota, ale świętowanie nas nie ominęło. Dzieci i rodzice sprawili nam miłą niespodziankę już w piątek.
Na czwartkowym treningu szczypiornistek Miejskiego Klubu Sportowego Piotrcovia stawiły się starszaki z naszego przedszkola. Zawodniczki przygotowały dla dzieci zestaw ćwiczeń i broniły wykonywanych przez nie rzutów na bramkę.

10 października gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk „Szok”. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy trojga cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki, ekwilibrystykę oraz tresurę zwierząt.
15-10-2017

Grupa IV w parku

Dnia 9 października przedszkolaki z grupy IV wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego parku w okresie jesieni oraz zwrócenie uwagi na zmianę koloru liści o tej porze roku.
Obchodzony w październiku Światowy Tydzień Zwierząt stał się okazją do przeprowadzenia w grupie III ciekawych zajęć połączonych z konkursem plastycznym. Wraz z bohaterami znanymi z amerykańskiego serialu animowanego „Bingo i Rolly w akcji”, który można obejrzeć na kanale Disney Junior, dzieci uczyły się, jak powinien się zachowywać prawdziwy „PSIjaciel zwierząt”.
W naszym przedszkolu nawet maluszki wprowadzamy w świat języka angielskiego, ponieważ chcemy, aby najczęściej używany na świecie język obcy stał się od najmłodszych lat częścią ich życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 15 minut i prowadzone są w formie zabawy przez Panią Dyrektor.
09-10-2017

Grupa II robi sok

Przedszkolaki z grupy II pod okiem wychowawczyni rozwijają swoje kulinarne zdolności. Po sałatce owocowej przyszła pora na zrobienie soku, który jest równie smaczny i bogaty w witaminy.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Został on ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. W Polsce po raz pierwszy święto to zostało zorganizowane w 1993 roku. W naszym kraju cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.
Z okazji Dnia Chłopaka w piątek ciocie z gr. IV przygotowały dzieciom miłą niespodziankę. Chłopcy dostali kilka nowych samochodów do swojego kącika, a dziewczynki łóżeczko dla lalek oraz ekspres do kawy i blender do koktajli. Zabawki sprawiły dzieciom dużą radość i od razu zostały wypróbowane.
02-10-2017

Dzień Chłopaka

30 września obchodzimy Święto Chłopców. Ponieważ w tym roku była to sobota, Pani Justyna Ziemba - p.o. dyrektora przedszkola już w piątek spotkała się z każdą grupą, aby złożyć chłopcom życzenia i obdarować wszystkie dzieci słodkościami.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr