W naszym przedszkolu trwa tydzień warzywno-owocowy. Przedszkolaki już wiedzą, jak ważną rolę w zdrowej diecie pełnią owoce i jarzyny. Są nie tylko smaczne, ale również dostarczają wiele ważnych witamin, które chronią i wzmacniają nasze organizmy. Dziś dzieci z grupy II wraz z wychowawczynią postanowiły zrobić sałatkę owocową.
Wczoraj nasze przedszkole odwiedzili artyści z Filharmonii Łódzkiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "Pierwszy koncert", rozpoczynającej cykl comiesięcznych spotkań w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Na dzisiejszych zajęciach w grupie starszaków robiliśmy wspólnie sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach użytych składników.
25-09-2017

Powitanie Jesieni

22 września 2017 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieci z grupy IV ogłosiły w całym przedszkolu, że nadeszła już jesień. Ten dzień miał wyglądać nieco inaczej. Na Rynku Trybunalskim planowany był happening z udziałem przedszkolaków z całego miasta. Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany - lato odchodziło w deszczowych łzach. Nie daliśmy się jednak zbić z tropu i sami zorganizowaliśmy happening, tylko w nieco bardziej ograniczonej przestrzeni. Zaraz po obiedzie każdy wziął przyniesiony przez siebie jesienny bukiet, dziewczynki założyły okolicznościowe nakrycia głowy i z piosenką na ustach ruszyliśmy w barwnym korowodzie, aby ogłosić młodszym koleżankom i kolegom, że kończy się lato, a zaczyna jesień.
"To nie pomyłka - przedszkole i piłka!" - oto hasło programu "Przedszkole i piłka" adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym, W dniu 18 września nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach pokazowych Przedszkoliady.pl. Pan instruktor zapraszał dzieci z każdej grupy do zabawy z wykorzystaniem miękkich piłek na dużej sali. W każdej turze bawiło się po 12 osób, dzięki czemu każdy miał sporo miejsca do biegania. Atmosfera zajęć była swobodna i dynamiczna. Mali uczestnicy szybko nawiązali kontakt z wesołym prowadzącym, który brał czynny udział w zabawach i najwyraźniej też świetnie się przy tym bawił. Było dużo śmiechu i radości. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że aktywność fizyczna w takim wydaniu bardzo im się podoba.
Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 ważnym sukcesem. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego... lub swojego miasta”, w kategorii wiekowej 3-6 lat, wyróżnienie otrzymała Iza Wnuk. Wykonała ona pracę pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani mgr Urszuli Sitek.

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr