3 listopada w grupie IV odbyły się zajęcia z wykorzystaniem aparatu cyfrowego. Kończył się właśnie blok tematyczny "Na starej fotografii". Niektóre dzieci przyniosły do przedszkola swoje rodzinne zdjęcia, a nawet całe albumy oraz drzewa genealogiczne. Wreszcie przyszła pora na to, aby porozmawiać, jak powstają fotografie i spróbować zrobić je samodzielnie.
Dnia 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 19 w Piotrkowie Tryb. odbył się II Festiwal "Jesień w wierszu i piosence". Dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli prezentowały utwory muzyczne i poetyckie o tematyce jesiennej. Nasze przedszkole reprezentowali Maria Maciejewska i Robert Pawlikowski z grupy IV pod opieką wychowawczyni, Jadwigi Radoszewskiej.
24 października w naszym przedszkolu dzieci z grupy IV, wraz z ciociami Ulą i Asią, robiły jesienne przetwory z warzyw, a konkretnie kisiły kapustę. Wszystko to w ramach bloku tematycznego "Przygotowania do zimy".
W listopadzie Referat Gospodarowania Odpadami Komunalnymi rozpoczął akcję edukacyjną skierowaną do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jej celem jest przedstawienie dzieciom w przystępnej formie problematyki prawidłowego segregowania odpadów.
24 października w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?", podczas którego dzieci zapoznały się z instrumentami, takimi jak: gong, ksylofon oraz talerz perkusyjny.
19 października przedszkolaki z grupy III odkrywały kolejne tajniki świata zwierząt. Tego dnia odbyły się ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta szykują się do zimy.
17 października grupy III, IV i V wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl zatytułowany "Roszpunka" na podstawie baśni Braci Grimm. Aktorzy z teatru Panteatr z Wrocławia zabrali dzieci w podróż do świata magii i przygód.
19-10-2017

Dzień Nauczyciela

14 października to Święto Edukacji Narodowej. W tym roku była to sobota, ale świętowanie nas nie ominęło. Dzieci i rodzice sprawili nam miłą niespodziankę już w piątek.
Na czwartkowym treningu szczypiornistek Miejskiego Klubu Sportowego Piotrcovia stawiły się starszaki z naszego przedszkola. Zawodniczki przygotowały dla dzieci zestaw ćwiczeń i broniły wykonywanych przez nie rzutów na bramkę.

10 października gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk „Szok”. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy trojga cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki, ekwilibrystykę oraz tresurę zwierząt.