Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

3 listopada w grupie IV odbyły się zajęcia z wykorzystaniem aparatu cyfrowego. Kończył się właśnie blok tematyczny "Na starej fotografii". Niektóre dzieci przyniosły do przedszkola swoje rodzinne zdjęcia, a nawet całe albumy oraz drzewa genealogiczne. Wreszcie przyszła pora na to, aby porozmawiać, jak powstają fotografie i spróbować zrobić je samodzielnie.
Dnia 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 19 w Piotrkowie Tryb. odbył się II Festiwal "Jesień w wierszu i piosence". Dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli prezentowały utwory muzyczne i poetyckie o tematyce jesiennej. Nasze przedszkole reprezentowali Maria Maciejewska i Robert Pawlikowski z grupy IV pod opieką wychowawczyni, Jadwigi Radoszewskiej.
24 października w naszym przedszkolu dzieci z grupy IV, wraz z ciociami Ulą i Asią, robiły jesienne przetwory z warzyw, a konkretnie kisiły kapustę. Wszystko to w ramach bloku tematycznego "Przygotowania do zimy".
W listopadzie Referat Gospodarowania Odpadami Komunalnymi rozpoczął akcję edukacyjną skierowaną do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jej celem jest przedstawienie dzieciom w przystępnej formie problematyki prawidłowego segregowania odpadów.
24 października w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?", podczas którego dzieci zapoznały się z instrumentami, takimi jak: gong, ksylofon oraz talerz perkusyjny.
19 października przedszkolaki z grupy III odkrywały kolejne tajniki świata zwierząt. Tego dnia odbyły się ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta szykują się do zimy.
17 października grupy III, IV i V wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl zatytułowany "Roszpunka" na podstawie baśni Braci Grimm. Aktorzy z teatru Panteatr z Wrocławia zabrali dzieci w podróż do świata magii i przygód.
19-10-2017

Dzień Nauczyciela

14 października to Święto Edukacji Narodowej. W tym roku była to sobota, ale świętowanie nas nie ominęło. Dzieci i rodzice sprawili nam miłą niespodziankę już w piątek.
Na czwartkowym treningu szczypiornistek Miejskiego Klubu Sportowego Piotrcovia stawiły się starszaki z naszego przedszkola. Zawodniczki przygotowały dla dzieci zestaw ćwiczeń i broniły wykonywanych przez nie rzutów na bramkę.
 
10 października gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk „Szok”. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy trojga cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki, ekwilibrystykę oraz tresurę zwierząt. 

Poniedziałek 30 stycznia 2023

Adelajda, Cyntia, Dobiegniew, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Sebastian, Teofil, Adalgunda, Adelgunda, Piotr